دوره های پژوهشی و روش تحقیق در مدارس علمیه استان مرکزی برگزار می شود.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
دوره های پژوهش و روش تحقیق در مدارس علمیه استان مرکزی برگزار می شود
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی با بیان اینکه دوره های پژوهش و روش تحقیق در تمامی مدارس علمیه استان مرکزی برگزار می شود، گفت: روش مباحثه از سال ۹۴ برای طلاب مبتدی تا پایه سه شروع شده است که روش مباحثه علمی را کاملا پوشش می دهد و مورد استقبال طلاب نیز قرار گرفت.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، حجت الاسلام محمود مرادی معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی پیش از ظهر امروز در نشست با معاونان حوزه علمیه استان مرکزی در اراک با بیان اینکه دوره های پژوهش و روش تحقیق در تمامی مدارس علمیه استان مرکزی دایر است، گفت: روش مباحثه از سال 94 برای طلاب مبتدی تا پایه سه شروع شده است که روش مباحثه علمی را کاملا پوشش می دهد و مورد استقبال طلاب نیز قرار گرفت.

استعداد یابی طلاب راهکار رشد و پیشرفت

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی بیان داشت: دو دوره پایان نامه نویسی برای طلاب و اساتید پایه ده به بعد که در شرف پایان نامه نویسی بودند، برگزار شده و گواهی نامه های گذراندن دوره نیز برای طلاب صادر شده است.

حجت الاسلام مرادی ابراز داشت: معاونین پژوهشی با مشاوره پژوهشی و راهنمایی طلاب در اجرایی کردن پایان نامه ها همکاری های لازم را به عمل آورده و از ابتدا با استعداد یابی طلاب و تشکیل  پرونده پژوهشی به رشد و پیشرفت آن ها کمک می کنند که امروز 1300 پرونده پژوهشی برای طلاب در استان مرکزی وجود دارد.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی افزود: تمام سوابق پژوهشی طلاب همانند یک رزومه کامل که شامل تمامی مقالات، موضوعات، مشاور و ارزیابی در پرونده های پژوهشی به صورت دیجیتالی و دستی در مدارس وجود دارند.

معاون پژوهش حوزه علمیه با اشاره به تعداد 200 مقالات کلاسی در سال 92، ابراز داشت: امروز طلاب پایه سه تا پایه شش 1150 مقالات کلاسی ارائه داده اند که تعدادی از این طلاب بیش از 2 مقاله ارائه داده اند که نشانگر رشد چشم گیری در این موضوع است.

حجت الاسلام مرادی بیان کرد: در جشنواره علامه حلی تعداد 283 مقاله تنها در واحد برادران و در سال جاری در جشنواره استانی با مشارکت حوزه علمیه خواهران مجموعا 430 مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

نظارت بر مدارس و ماموریت های پژوهشی

معاون پژوهش حوزه علمیه ابراز داشت: نظارت بر مدارس و ماموریت های پژوهشی که شخصا و یا همراه با مدیریت استان انجام می شود و هر ماه به یکی از مدارس سرکشی می شود و 2 تا 3 ماموریت خارج از استان نیز وجود دارد.

حجت الاسلام مرادی در ادامه بیان داشت: جلسه با اساتید حوزه پیرامون مسائل پژوهشی از سال 94 اجرایی شده است، در صورتی که این امر ادامه پیدا کند سبب رشد و پیشرفت طلبه ها خواهد شد که میانگین جلسات سال گذشته 8 جلسه 4 ساعته با اساتید بوده است که در نتیجه تاثیرات بسزایی در پیشرفت پژوهشی طلاب داشته است.


/ 0 نظر / 129 بازدید