شناخت اولیاء الله یکی از راه های معرفت به خداوند متعال است.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی:
معرفت به اباعبدالله الحسین زمینه رسیدن به خداوند متعال است
معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی گفت: شناخت اولیاء الله یکی از راه های معرفت به خداوند متعال است.
 

حجت الاسلام محمود مرادی معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، در پاسخ به سوال نقش عزاداری ها در معرفت افزایی جامعه اسلامی، بیان کرد: شناخت اولیاء الله یکی از راه های معرفت به خداوند متعال است.

پیروی از سیره امامان معصوم (ع) در عزاداری

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی افزود: مردم با نزدیک شدن به اولیاء الله و شناخت معرفت معصومین به خداوند متعال نزدیک می شوند در نتیجه راه معرفت به اباعبدالله الحسین (ع) وسیله و زمینه برای رسیدن به خداوند متعال است.

حجت الاسلام مرادی اضافه کرد: مردم در ماه محرم الحرام خود را برای امام حسین (ع) خالص و در این مسیر قدم بر می دارند کهدر عزاداری های سیدالشهدا (ع) تنها باید از سیره امامان معصوم (ع) پیروی کنند.

سخنرانان از زبان امروزی استفاده کنند

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی در پاسخ به سوال ویژگی های یک منبر خوب، ابراز کرد: سخنران باید مخاطب شناس بوده و درک درستی از مخاطب داشته باشد تا بر اساس مقتضیات مکان، زمان و نیاز جامعه با مردم گفت و گو کند.

حجت الاسلام مرادی خاطر نشان کرد: سخنرانان باید فرهنگ انقلابی و عزت مندی امام حسین (ع) را به زبان امروزی و قابل فهم برای نسل جوان بیان کنند و طبق فهم مخاطب مطالب را ساده سازی کرده تا تاثیرگذاری بیشتری بر آنان داشته باشد.

دشمنی با آمریکا عین دیانت است

معاون پژوهش حوزه علمیه استان مرکزی گفت: محدود کردن عزاداری ها به یک قشر خاص از بدعت های عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) است و باید عزاداران با رعایت دستورات اسلام در مجالس سوگواری سیدالشهدا (ع) شرکت کنند.

حجت الاسلام مرادی بیان کرد: روحانیان باید از فساد، سیاست، فرهنگ و اقتصاد جامعه صحبت کنند زیرا دین ما آمیخته با مباحث سیاسی است و روحانیان باید در حد اعتدال از مباحث سیاسی نیز در مباحث خود بهره مند شوند.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان در ادامه اضافه کرد: دشمنی با آمریکا، آل سعود و فرقه های ضاله بهائیت عین دیانت است و با حفظ سیاست اسلامی دین اسلام حفظ می شود.

به گزارش رسا، گردهمایی هیأت های مذهبی اباعبدالله الحسین (ع) در تمام شهرستان های استان مرکزی اجرایی شده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته این گردهمایی ها با حضور عاشقان و شیفتگان آن حضرت در سراسر استان مرکزی برگزار شد./

/ 0 نظر / 94 بازدید